zahrady, závlahy, altány, zahradní jezera
 
 
 

ZPŮSOBY ZAVLAŽOVÁNÍ ZAHRADY

Pro správné a účinné zavlažování existuje několik různých způsobů provedení AZS. Jiné požadavky na vydatnost zálivky má trávníková plocha, plocha s okrasnou výsadbou, plocha s užitkovou výsadbou a samozřejmě skleník. Dle typu zavlažované plochy je potřeba zvolit správný způsob závlahy.


Trávníková plocha –nejběžnější a nejefektivnější způsob zalévání trávníku je výsuvnými postřikovači, které jsou umístěny pod povrchem. Jelikož jsou těla postřikovačů umístěny pod povrchem, nijak neomezují pohyb osob po trávníku, lze sekat, hrát hry, kopat s míčem, prostě vše, co lze na trávníku bez závlahy. Postřikovače se vysouvají v okamžiku, kdy se spustí závlaha ať již manuálně nebo automaticky. Při samotném střiku vyjíždí vnitřní část těl postřikovačů (dle typu 5-30 cm) nad povrch a opět po skončení zálivky se zasunou zpět do těla.

UPOZORNĚNÍ: Je potřeba dávat pozor při provzdušnění a vertikutaci trávníku, kdy může dojít k poškození postřikovače, který je umístěn v travní ploše.


Okrasná výsadba – vzhledem k tomu, že v okrasné výsadbě jsou vysázeny rostliny různých rozměrů, bylo by nelogické zavlažovat tuto výsadbu stejně jako trávník. Tryskám by zavazely rostliny a závlaha by byla nerovnoměrná. K zavlažení okrasné výsadby se používá způsob zvaný kapková závlaha. Jedná se o hadici, která má v sobě již buď vložené kapkovcí hlavice různých kapacit, nebo hadici, na kterou se teprve umístí kapkovače do míst, kde jsou rostliny a závlaha se dostane přímo pod rostliny. Tato závlaha nestříká a nerozprašuje, ale jak je patrné z názvu, zavlažuje pomocí malých pomalých kapek. Hadice se pokládá na textilii, která zabraňuje růstu plevelu, tedy pod kůru nebo pod oblázky. Hadice se uchytí do země pomocí speciálních háčků na kapkovou závlahu. Tyto háčky zabrání deformaci a přiškrcení hadice, tak jak se tomu stává při použití např. ohlého drátu (některé firmy kvůli zisku toto používají).


Užitková výsadba a závlahy skleníků – kombinace různých závlah dle potřeb zákazníka a dle pěstovaných rostlin.


Truhlíky – když už máte krásnou a zcela zavlaženou zahradu pomocí AZS, proč si také nenechat zalévat truhlíky, obzvlášť, kdy jsou umístěny na místech ne vždy dobře přístupných od zdroje vody, kdy k jejich zalití musíte např. projít více místností v domě. I o toto je možné se postarat pomocí AZS, a to za přispění napojení mikrozávlahy.

 
www.zavlahynaklic.cz - zahrada, závlaha, jezero,..

+420 721 641 346

Závlahy na klíč Juhász
625 00 Brno - Starý Lískovec
info@zavlahynaklic.cz

Právě realizované projekty

Právě realizovaný projekt před dokončením - bazén s terasou.


zahrada i závlaha  zahrada i závlaha

AKTUÁLNÍ

Vítáme Vás na našich nových internetových stránkách a samozřejmě v sezóně 2013.
Rok 2013 pro nás bude výjimečný a to v mnoha směrech. Našim zákazníkům již nabízíme velkou škálu služeb týkajících se úpravy okolí domu, podniku, úřadu, chaty apod.
...

více novinek